IR UZSNIDZIS PRIEKS!

Šis rīts pienācis pavisam, pavisam savādāks kā citi rīti. It kā nekas nav mainījies.

Gulta stāv turpat kur stāvējusi, spilvens vēl smaržo pēc miega. Bet šorīt tāds kā nemiers, tāds kā satraukums. Un tam ir tikai viens iemesls – ir uzsnidzis pirmais sniegs! Sniegs! Vai tu zini, ko tas nozīmē? To pat vārdos nevar aprakstīt-tas ir pirmais!

Jā, slapjš-saķep matos, saslapina kājas, iebirst skropstās. Bet balts un tīrs, no pelēkajām debesīm snidzis. Jābrīnās, kur no tādiem pelēkiem mākoņiem var snigt kaut kas tik balts.

Bet sniegs arī mēdz būt dažāds-tas slapjais, kurš snieg, kad ārā ap nulle grādiem. Tas mirdzošais -smalks kā pūdercukurs, kurš lēni laižas lejā tad, kad ir ļoti, ļoti auksts. Ir sniegs, kas snieg mierīgi un pa logu raugoties rodas sajūta, ka esi nokļuvis Ziemassvētku kartiņā. Ir sniegs, kas puteņo, vēja saceltās vērpetēs-putina, putina, putina, pat aizputina visas domas.

Sniegs sasnieg milzīgās kupenās, reizēm tik milzīgās, ka tajās iekāpjot var iestigt līdz ceļgaliem. Kupenas brīžiem kļūst lipīgas-tiešām lipīgas! UN tad? Un tad var savelt sniegu lielās, lielās pikās, velt tik ilgi kamēr savēlusies milzīga bumba. Viena bumba, otra, trešā un rodas sniegavīrs – vīrs no sniega. Burkāna deguns, spainis cepures vietā un rokās zaru slota.

Sniega Vīrs stāvēs dārzā līdz pavasarim, varbūt vēlreiz apsnigs, varbūt pakusīs, bet sargās visu sniegu sevī un sev apkārt.

Re cik daudz veidu vienam pašam, baltam sniegam.

Bet! Pirmais sniegs ir vispriecīgākais sniegs ziemā. Šorīt dzirdu cilvēkus runājam – “Redzēji cik šorīt skaisti, Es visu rītu priecājos”. Dzirdamas telefona sarunas, kas skan apmēram šādi: “Vai pie jums arī ir sasnidzis? Viss balts, tu redzēji?”

Redzēju, redzēju un smaidu!

Pelēkās ielas, pelēkie koki pārtapuši baltā pasakā. Un zini, kas ir vēl priecīgāk? Tūlīt, tūlīt pēc dažām nedēļām būs priecīgi Ziemassvētki. Mirdzošās lampiņas apsnigušas izskatās kā rūķīšu izlikti lukturīši no pasakas par Sniegbaltīti. Zem apsnigušām eglēm tik ļoti gribas meklēt un atrast Ziemassvētku vecīša paslēptās dāvanas. Piesnigušā rītā saullēkts atgādina tavu skaistāko apsveikuma kartiņu.

Ir uzsnidzis!

Ej ārā! Uzvelc biezos cimdus, cepuri, šalli un ziemas zābakus. Ej ārā pikojies, brauc no kalniņa, uzcel cietoksni. Saki tētim, ka gribi aizbraukt uz piesnigušo mežu, aizvest zaķiem burkānus. Kopā ar mammu uztaisi sniega eņģeli. Uztaisiet pikniku piesnigušā parkā.

Ej ārā! Ir uzsnidzis prieks.Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .