PAR BRĪNUMIEM


Vai tu zini, kā agrā vasaras rītā pļavā mirdz ,rasā tinušies, zirnekļu tīmeklīši?

Vai tu esi redzējis, kā ziemas aukstumā uz loga rūtīm izplaukst leduspuķes?

Vai tu esi jutis, kā smaržo zeme pēc lietus?

Brīnumainiem brīnumiem pilna pasaule. Tikai jāatver acis plaši un jāatver sirds, un tu redzēsi ik dienu, ik stundu, ik brīdi – brīnumus.

Kādu dienu savu brīnumu atrodu agri no rīta – man pie loga, modinot klauvē zīlīte, mazo galviņu pieliekusi, ziņkārīgi skatoties iekšā.

 Citreiz brīnums slēpjas tikko izplaukušā ābeļziedā – trauslā un balti rozā kā sapnis par laimi.

Brīnumus var ieraudzīt visur – mirdzoši pelēkās lietus pilēs, vēja dziesmā pie baltās jūras, piķa melnās zvaigžņu piebērtās debesīs, mīļajos cilvēkos, vietās un lietās.

Ir dienas, kas iesākas ar brīnumu un dienas, kas paiet brīnumus meklējot.

Bija tāda diena, kad savu brīnumu nevarēju un nevarēju atrast, nobijos, ka esmu to palaidusi garām, ka neesmu pamanījusi, ka esmu samīdījusi. Bet reizē ar vakaru pie debesīm rietumu pusē atnāca mans brīnums – saulriets tādā dzērveņu uzpūteņa krāsā, ar rozā mākoņiem un sarkanu sauli.

Lai brīnumus ieraudzītu vajag būt ļoti, ļoti uzmanīgam. Bez mīlestības neko nevar ieraudzīt, lai redzētu brīnumus vajag mīlēt cilvēkus, lietas un visu pasauli.

 Ir jāmīl, lai neuzkāptu brīnumam, kas ir kamenes zumēšana ceļtekas ziedā, lai nenoniecinātu brīnumu, kas ir pēc spēka smaržojošs rupjmaizes klaips, lai nenotrauktu no rokas brīnumu, kas ir pieneņpūka, lidojumā apstājusies atvilkt elpu.

Ir jāmīl, lai nepaietu garām brīnumam, kurš ir rasas piliens smilgas galā, tikko pēc saules lēkta, lai nenobītos no brīnuma, kas ir migla virs pļavām un laukiem oktobra pēdējās dienās.

Brīnumainiem brīnumiem pilna pasaule.

Murrājoša kaķēna brīnums, ievziedu smaržas brīnums, brīnums kā no sūnām rudenī izaug brūnas baravikas un no mazas ozolzīles izaug milzīgs koks, mazu pliku pēdiņu nospiedumu smiltīs brīnums, brīnums kā no ūdens pilēm izaug lāsteka.

 

Katru dienu mēģini uzskriet virsū kādam brīnumam!Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .